VECTOR na Broader Way Forum

Huawei_baner_2W dniu 12 października br. w Centrum Kongresowym ICE w Krakowie odbyła się ogólnopolska konferencja Broader Way Forum, poświęcona koncepcji rozbudowy sieci szerokopasmowych w oparciu o środki unijne z Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa. Głównym organizatorem spotkania był Huawei Polska, którego wspierała firma VECTOR.

Broader-Way-Forum-HUAWEI_4

Podczas forum, które odbyło się pod hasłem: 2020 Better Connected Poland, uczestnicy dyskutowali o przyszłości budowy sieci szerokopasmowej, zarówno w kontekście regulacji prawnych, działań administracji rządowej i samorządowej, jak i propozycji rozwiązań technologicznych w odniesieniu do Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa (POPC). W trakcie spotkania zaprezentowano szczegóły Programu oraz warunki finansowania projektów z POPC, którego głównym celem jest zapewnienie społeczeństwu polskiemu dostępu do internetu z prędkością nie mniejszą niż 30 Mbps., w perspektywie najbliższych 5 lat.

Podczas tegorocznej edycji Marcin Ułasik, Dyrektor ds. rozwoju produktu w firmie VECTOR, przedstawił prezentację pt.: „Rola Integratora Systemów w budowaniu sieci nowej generacji”.

____

Broader Way Forum to cykl imprez organizowanych przez Huawei, których główną tematyką jest planowanie i realizacja projektów mających na celu tworzenie ogólnokrajowych sieci szerokopasmowych. W polskiej edycji imprezy wzięło udział ponad 200 reprezentantów administracji publicznej i samorządowej, przedstawicieli sektora telekomunikacji, dostawców rozwiązań, usług i sprzętu w zakresie technologii teleinformatycznych, kadry zarządzającej i właścicieli firm oraz dyrektorów i kierowników departamentów związanych z finansami i technologią.

 

 

Inni przeczytali także: