VECTOR producentem rozwiązań dla rynku telewizji cyfrowej – Telekabel 06.2012


Telekabel
W erze dynamicznego postępu technologicznego nowe rozwiązania telekomunikacyjne zmieniają sposoby przekazu treści, wpływając na wzrost wymagań społeczeństwa informacyjnego. Dzisiaj jesteśmy świadkami cyfryzacji, która przyczyni się do poprawy jakości obrazu i dźwięku oraz wprowadzi możliwość odbioru w jakości HD. Operatorzy sieci do cyfryzacji muszą się odpowiednio przygotować. Firma VECTOR, w odpowiedzi na ich potrzeby, związane z
przejściem na sygnał cyfrowy, rozszerza ofertę o produkty dla rynku DTV własnej produkcji.

Zmiany na rynku telewizyjnym

Zmiany technologiczne kreują nową jakość w zakresie przekazu telewizyjnego. Rewolucją na rynku mediów elektronicznych było przejście z nadawania telewizji czarno-białej na transmisję obrazu w kolorze, a potem zmiana systemu mono na stereo. Obecnie jesteśmy świadkami transformacji z emisji analogowej do cyfrowej. Zmiana ta dokonuje się już w większości krajów Europy, a całość procesu zakończy się w ciągu najbliższych lat.
Przejście z nadawania sygnału analogowego na cyfrowy pozwoli operatorom sieci na efektywniejsze wykorzystanie pasma częstotliwości i przeznaczenie dodatkowych zasobów na świadczenie dodatkowych nowoczesnych usług. Oznacza to także korzyści dla abonentów, którzy otrzymają bogatszą ofertę o znaczenie lepszych parametrach technicznych.

VECTOR na rynku DTV

Pojawiające się na rynku nowe technologie oraz proces zmian rozwojowych skutkują koniecznością projektowania i wprowadzenia do procesu produkcji nowych rozwiązań, które pozwolą operatorom sieci zagwarantować abonentom usługi oparte na nowoczesnych standardach.
Firma VECTOR, obecna na rynku branży telewizji kablowej od ponad 20-stu lat, bazując na doświadczeniu w projektowaniu, produkcji i integracji rozwiązań dla rynku sieci HFC, otwiera się teraz na nowy obszar – rynek telewizji cyfrowej. Firma, rozumiejąc potrzeby operatorów sieci, wchodzi na rynek DTV z konkurencyjnymi produktami własnej produkcji.
Eksperci VECTOR sami projektują, produkują i integrują rozwiązania dla telewizji cyfrowej. Doświadczenie z tych trzech obszarów w zakresie oferty infrastruktury sieci pozwala firmie maksymalizować efektywność urządzeń dla rynku DTV pod względem funkcjonalnym i kosztowym.

VECTOR dopasowuje ofertę do potrzeb rynku oraz założeń rozwojowych Klienta. Firma opracowuje koncepcję wdrożenia oraz planuje rozwój headendu operatora sieci wspólnie z Klientem, dbając o rozwój jego biznesu. Specjaliści firmy gwarantują najlepsze na rynku wsparcie techniczne, począwszy od projektu wdrożenia, poprzez realizację oraz utrzymanie systemu w czasie jego eksploatacji.
VECTOR oferuje najszerszą kompleksową ofertę produktów i usług dla świadczenia telewizji cyfrowej. Rozwiązania, wyprodukowane przez firmę VECTOR z wykorzystaniem najnowszych linii i rozwiązań produkcyjnych, są gwarancją wysokiej jakości i stabilności proponowanego urządzenia.

TAON – alternatywa dla źródeł satelitarnych

W ofercie VECTOR znajduje się linia nowoczesnych kompaktowych stacji czołowych linii TAON, które stanowią alternatywę dla źródeł satelitarnych, pozwalając na utrzymanie transmisji sygnałów do abonenta na bezpiecznym poziomie. TAON TF to moduł, który pozwala na konwersję wybranych programów ze standardu naziemnej telewizji DVB-T do standardu analogowego PAL. Stacja umożliwia przekonwertowanie czterech cyfrowych programów telewizji naziemnej bezpośrednio na częstotliwość o zakresie 100 – 862MHz. Prosta konfiguracja modułu może odbywać się zarówno lokalnie, dzięki wbudowanemu wyświetlaczowi i klawiaturze, jak również zdalnie poprzez sieć LAN. TAON TF umożliwia również podgląd telegazety odbieranej z sygnału cyfrowego DVB-T na odbiornikach analogowych, które są podłączone do wyjścia stacji. TAON TF to uniwersalne rozwiązanie, dzięki któremu możliwa jest redundancja w głównych stacjach czołowych. Urządzenia stanowią główne źródło PAL w stacjach lokalnych, a przy użyciu trzech stacji możliwe jest świadczenie pełnej oferty programowej.
Telekabel

TANTRAX – obniżona bariera wejścia w telewizję cyfrową

TANTRAX to rozwiązanie, które wspiera każde wejście (DVB-S/S2/ASI/IP/DS3/E3, itd.), wyjście (DVB-S/S2/ASI/IP/DS3/E3, itd.), proces (kodowanie/dekodowanie/multipleksację/skrablowanie, itd.) oraz każdą kombinację tych funkcjonalności. Stacja może pracować w różnych aplikacjach, m.in. w kodowania, dekodowania, transkodowania i transmodulacji.

TANTRAX współpracuje z systemami CODEON i MUXAR. Urządzenie posiada wejścia: IP, ASI, DVB-S/S2, DVB-T/T2, QAM, SDI oraz wyjścia: IP, ASI, DVB-T/T2, QAM.

CODEON – uruchomienie usługi PayTV

To kompleksowy system, który pozwala włączyć usługę płatnej telewizji cyfrowej przy obniżonych kosztach inwestycyjnych. Rozwiązanie pozwala na zastosowanie niewielkiej ilości set-top-boxów oraz kart smart. System gwarantuje swobodne zarządzanie pakietami programów telewizyjnych oraz wysoki poziom zabezpieczania treści.

MUXAR – system bezpiecznego zarządzania stacjami czołowymi

Jest to generator tablic PSI/SI, danych Przewodnika Programowego EPG z pliku lub bezpośrednio z satelity. Rozwiązanie umożliwia zdalną aktualizację oprogramowania OTA do kilku typów set-top-boxów jednocześnie. System umożliwia wsparcie dla wielu systemów i operatorów. Rozwiązanie potrafi generować tablice NIT, SDT, TDT i TOT oraz EiT. Dla wymienionych wyżej tablic system wspiera wszystkie określone normą DVB deskryptory, jak również generowanie danych present/follow EIT oraz scheduling. MUXAR wspiera również zdalną aktualizację oprogramowania urządzeń abonenckich (OTA, SSU). Oferowany system sygnalizacji DVB cechuje się przede wszystkim wysoką funkcjonalnością oraz skalowalnością.

Bezpieczeństwo inwestycji dzięki współpracy z VECTOR

Cyfryzacja telewizji naziemnej w Polsce należy do jednego z najważniejszych projektów w sferze mediów elektronicznych. Transformacja cyfrowa dla operatorów sieci oznacza z jednej strony możliwość świadczenia lepszego dostępu do informacji oraz zwiększenie oferty programów i usług, a z drugiej – konieczność inwestycji w nowy sprzęt. Nowoczesne rozwiązania dla rynku DTV produkcji VECTOR gwarantują bezpieczne kosztowo wejście w cyfrowy świat.

Inni przeczytali także: