VECTOR rozszerza ofertę o rozwiązania OTT firmy RGB Networks

rgb-networksRozwiązania OTT firmy RGB Networks, dostępne teraz w ofercie VECTOR, wpisują się w obserwowany na rynku trend wzrostu zainteresowania zarówno transkodowaniem serwisów, jak i usługą OTT (Over-The-Top). Urządzenia pozwalają przenieść sygnał video i audio na urządzenia mobilne, set-top-boxy, komputery PC oraz telewizory wyposażone w moduł internetowy, przy zachowaniu wysokiej jakości usług.

W czasach rosnącej ilości użytkowników Internetu, telewizji i urządzeń mobilnych operatorzy sieci potrzebują rozwiązań transkodujących, które pozwolą odbierać sygnał na urządzeniach, nie obsługujących danego formatu lub z ograniczoną pojemnością danych. W odpowiedzi na takie potrzeby rynku VECTOR wprowadził do oferty nowoczesne rozwiązania firmy RGB Networks: transkoder z opcją MBR (multi-bitrate) do tworzenia strumieni w kilku profilach przepływnościowych oraz Framgentator (Packager), pozwalający na ich pakietyzację w standard adaptacyjny.

rgb1VMG Video Multiprocessing Gateway pełni funkcję transkodera. Jest to chassis o trzech możliwych rozmiarach, które pozwala na skalowanie rozwiązania w zależności od zapotrzebowania. VMG pozwala dokonać obróbki 468 serwisów SD i 156 HD na pojedynczym urządzeniu lub przygotować aż do 528 profili przepływnościowych.

Rozwiązanie oferuje pełną automatyczną redundancję wszystkich elementów systemu. Urządzenie charakteryzuje się intuicyjną konfiguracją i stabilnością pracy, gwarantując bezpieczną i bezawaryjną pracę.

rgb2AMS Packager odpowiada za fragmentację, czyli pakowanie wcześniej przygotowanych strumieni MBR w standardy adaptacyjne, takie jak: HLS (apple http live streaming), HDS (Adobe http dynamic streaming), MSS (Microsoft Smooth streaming) oraz nowy standard MPEG – DASH. Pojedynczy Packager, zajmuje w szafie 1RU, dzięki temu ułatwia wdrażanie rozwiązania w dowolnym miejscu w sieci operatora. AMS jest w stanie dokonać obróbki 432 strumieni, co w przeliczeniu daje ponad 100 programów telewizyjnych – każdy w 4 profilach z jednego chassis!

Packager pełni również rolę scramblera, co oznacza, że w połączeniu z systemem szyfrowania np. Verimatrix, jest rozwiązaniem kompletnym.

Oferta VECTOR, uzupełniona o rozwiązania OTT firmy RGB Networks, stanowi dla operatorów sieci doskonałe narzędzie do budowania biznesu w dowolnej technologii transmisyjnej.

Inni przeczytali także: