VECTOR TECH SOLUTIONS wspiera usługi w chmurze

 Na rynku polskim outsourcing tych usług staje się coraz popularniejszy, stąd też rośnie zapotrzebowanie na zewnętrznych ekspertów. VECTOR TECH SOLUTIONS wspiera klientów w integracji rozwiązań opartych na chmurze.

– Chmury prywatne bądź hybrydowe już dawno stały się już codziennością  w biznesie i stale zwiększa się popularność ich zastosowania w firmach. Przekładają się bowiem na korzyści biznesowe i technologiczne – mówi Łukasz Wasielewski, System Engineer – Data Center & Cloud w VECTOR TECH SOLUTIONS.

Co zyskują firmy dzięki przeniesieniu biznesu do chmury?

  • Elastyczność – usługi w chmurze są skalowalne i można dostosować do aktualnych potrzeb, by wspierały realizację celów biznesowych. Ma to bezpośredni wpływ na niskie koszty początkowe rozwiązania. Firma może dynamicznie i sprawnie zwiększać lub zmniejszać dostępne zasoby, w zależności od bieżącej skali działalności, bez potrzeby tworzenia cyklicznych prognoz rozbudowy środowiska IT w przyszłości
  • Dostępność – chmura gwarantuje dostęp do danych, niezależnie od miejsca pobytu pracownika i urządzenia wykorzystywanego do pracy. Takie są obecne realia biznesowe – wielu z nas swoje obowiązki wykonuje nie tylko w biurze i musimy mieć zapewnione do tego odpowiednie warunki pod kątem dostępności zasobów IT. Usługi oparte na chmurze ułatwiają takie rozwiązanie. Pracownicy mogą wykonywać pracę w dowolnej lokalizacji i czasie, co podnosi sprawność operacyjną firm, przede wszystkim takich o rozproszonej strukturze geograficznej.
  • Ciągłość działania – użytkownik końcowy może korzystać z zasobów firmowych niezależnie od technicznych aspektów funkcjonowania infrastruktury IT. Za ten obszar odpowiada cloud provider, którego zadaniem jest zapewnić firmie ciągłość działania usług. Dzięki rozwiązaniom cloud firma może też w pewnym stopniu uniezależnić się od zdarzeń, które mogą zaburzyć ciągłość jej biznesu np. awarii czy prac konserwacyjnych. Powyższe czynniki, niezależnie od tego czy dotyczą warstwy infrastruktury czy platformy, nie mają prawa wpływać na działanie systemów potrzebnych na co dzień pracownikom.
  • Łatwość w obsłudze/automatyzacja – po stronie dostawcy usług w chmurze leży obsługa i proaktywne utrzymanie całej infrastruktury. Rozwiązania cloud projektujemy tak, by łączyć wymogi związanie z bezpieczeństwem i wydajnością systemów na najwyższym dostępnym poziomie. Wykorzystując funkcjonalności oparte na sztucznej inteligencji, wprowadza się odpowiednią orkiestrację oraz automatyzację platformy dla poszczególnych procesów zachodzących w firmie.

Chmura coraz popularniejsza w biznesie

Z raportu „Chmura publiczna w Polsce 2019” – stworzonego przez IDG Poland na zlecenie Oktawave wśród 352 firm, które korzystają lub planują korzystać z rozwiązań chmurowych – wynika, że 63 proc. z nich w tym procesie skłania się ku skorzystaniu z pomocy zewnętrznych usługodawców.

Firmy oczekują wsparcia zarówno w zakresie projektowania, jak również późniejszej obsługi rozwiązań. Oto najważniejsze potrzeby, jakie wskazują:

  • pełne administrowanie i utrzymanie chmury po migracji – 47 proc.
  • usługi migracji systemów i aplikacji do chmury – 40 proc.
  • pełne wsparcie przy analizie i zaprojektowaniu architektury przed migracją – 36 proc.
  • wsparcie przy zmianie dostawcy chmury – 26 proc.

VECTOR TECH SOLUTIONS – partner dla bezpieczeństwa danych

Przy zastosowaniu chmury hybrydowej firma może decydować, jakie zasoby znajdą się wewnątrz jej struktury, a jakie na zewnątrz. To niezwykle istotne z punktu widzenia bezpieczeństwa. Kluczowym aspektem w tym zakresie jest dobór odpowiedniego partnera, który zrealizuje projekt integracji usług w chmurze przy zachowaniu bezpieczeństwa systemów i aplikacji. VECTOR TECH SOLUTIONS dysponuje zespołem specjalistów, a także gwarantuje mechanizmy ochrony danych oraz całych systemów podczas integracji. Analizuje trendy rynkowe i wymagania biznesowe Klientów, by dzięki temu zaprojektować rozwiązania dopasowane do ich potrzeb. Poprzez kompetencje w zakresie obsługi i utrzymania rozwiązań, zapewnia natomiast Klientom możliwość koncentracji w 100% na core działalności.

 Przy migracji do rozwiązań chmurowych, na bezpieczeństwo systemów trzeba patrzeć z dwóch stron. Zarówno pod kątem cloud provider’a, na którego rozwiązaniu będą pracować aplikacje o często krytycznym znaczeniu dla działalności firmy, jak również z punktu widzenia partnera technologicznego, który obsługuje proces integracji oraz obsługi, bądź co bądź, naszych danych – podsumowuje Łukasz Wasielewski.

Chcesz uzyskać więcej informacji i umówić się na bezpłatną konsultację?

Jesteśmy do Twojej dyspozycji! Chętnie porozmawiamy i poznamy Twoje potrzeby. Skorzystaj z okazji! Szczegóły znajdziesz poniżej.

Inni przeczytali także: