VECTOR uruchomił Internet o prędkości 800 Mb/s w sieci kablowej

140508_obraz_e6000-RSM

Arris E6000

Podczas odbywającego się w dniach 28-29.11.2013r. Spotkania Administratorów DOCSIS, firma VECTOR zademonstrowała technologię szybkiego przesyłu danych w sieci HFC o przepływności 800 Mb/s, z wykorzystaniem nowej generacji terminali EuroDOCSIS Technicolor TC 7210.

Rozwiązanie pozwalające na tak wysoką prędkość przesyłu danych, zbudowano w oparciu o dostępne platformy CMTS – ARRIS E6000, ARRIS C4 jak również nocton hs C-DOCSIS mini CMTS.

„Technologia pozwalają ca na transmisję danych do 800Mb/s w sieci HFC umożliwia operatorom kablowym oferowanie bardzo konkurencyjnych usług dostępu do Internetu – twierdzi Marcin Ułasik, Dyrektor Rozwoju Produktu w firmie VECTOR – Ponadto wdrożenie tak szybkiego Internetu nie wiąże się z potrzebą dużej inwestycji w rozbudowę sieci, gdyż wykorzystujemy istniejącą infrastrukturę HFC oraz technologię EuroDOCSIS 3.0.

Zastosowane rozwiązania VECTOR, gwarantują możliwość świadczenia usług z najwyższą na rynku prędkością. Zapewniają bezpieczną realizację inwestycji – przy optymalnych kosztach i przy minimalnym ryzyku, zabezpieczając biznes operatora na wiele kolejnych lat.

Szeroka oferta systemów szybkiej transmisji danych firmy VECTOR dopasowana jest do różnorodnych potrzeb rynku. Pozwala ona dopasować rozwiązanie HSD (High Speed Data) do indywidualnych wymagań każdego operatora.

Inni przeczytali także: