VECTOR wdraża HD w TVP

W lipcu br. firma VECTOR uruchomiła w Telewizji Polskiej S.A. system kodowania sygnału telewizyjnego w HD, który TVP wykorzysta do nadawania nowego kanału wysokiej rozdzielczości – TVP HD. Kanał ten zostanie uruchomiony wraz z inauguracją Igrzysk Olimpijskich w Pekinie.

Projekt zrealizowany przez firmę VECTOR wiązał się z opracowaniem koncepcji uruchomienia kodowania MPEG-4 HD w istniejącym systemie multipleksu TVP. Po pomyślnym zakończeniu testów poprawności zaprojektowanego rozwiązania przystąpiono do przebudowy infrastruktury na potrzeby rozbudowanego systemu multipleksu. Integracja koderów HD MPEG-4 światowego producenta firmy Tandberg Television z istniejącym systemem multipleksu wiązała się również z doprowadzeniem do pełnej kompatybilności oprogramowania we wszystkich urządzeniach.

W końcowej fazie projektu specjaliści z firm VECTOR, Tandberg Television oraz NDS wykonali rozbudowę istniejącego systemu szyfrowania NDS Director o nową funkcjonalność, pozwalającą na zabezpieczenie przed nieuprawnionym dostępem do nowego kanału wysokiej rozdzielczości.

Inni przeczytali także: