Wdrożenie usług multimedialnych

Mamy przyjemność poinformować, iż Spółdzielnia Mieszkaniowa w Grudziądzu podjęła decyzję o rozwoju oferty usług multimedialnych w oparciu o kontroler modemów kablowych ARRIS C4 CMTS. W przyszłości ma on również stanowić platformę do wdrażania innych usług, takich jak: transmisja głosu i obrazu na poziomie telekomunikacyjnym.

Telewizja Kablowa Spółdzielni Mieszkaniowej w Grudziądzu oferuje ponad 15 tysiącom abonentów szeroki wybór programów telewizyjnych i radiowych (w tym własny program lokalny), kanał ogłoszeń, jak również stały dostęp do internetu o przepustowości 480 kb/s.

„W dobie szybkiego rozwoju technologicznego sieci kablowe to nie tylko możliwość odbioru pakietu programów telewizyjnych i dostęp do Internetu. Nie chcemy na tym poprzestać i planujemy sukcesywnie wdrażać kolejne usługi multimedialne takie jak: telefonia IP, video na żądanie, telewizja cyfrowa. Pierwszym etapem w rozwoju naszej sieci, jest zakup kontrolera modemów kablowych klasy telekomunikacyjnej ARRIS C4 CMTS, który zapewni wysoką niezawodność świadczenia usług oraz wydajność pozwalającą na obsługę dziesiątek tysięcy mieszkańców naszej Spółdzielni”– twierdzi Pan Jerzy Cepiński z Działu Telekomunikacji Spółdzielni Mieszkaniowej w Grudziądzu.

Instalacja kontrolera ARRIS C4 CMTS, kluczowego elementu systemu szybkiej transmisji danych, w SM w Grudziądzu jest już kolejną, zrealizowaną przez firmę VECTOR w Polsce. Do dnia dzisiejszego na całym świecie zainstalowano ponad 400 kontrolerów modemów kablowych C4, które obsługują ponad milion abonentów. Powyższe statystyki świadczą o wiodącej pozycji ARRIS C4 CMTS, wśród kontrolerów modemów kablowych klasy telekomunikacyjnej zarówno w Polsce jak i na świecie.

Inni przeczytali także: