Wyróżnienie dla węzłów GAMMA za unikalne rozwiązania technologiczne

Węzły dystrybucyjne GAMMA firmy VECTOR zostały uhonorowane prestiżowym wyróżnieniem w konkursie o „Laur INFOTELA”.

Rodzina szerokopasmowych węzłów dystrybucyjnych GAMMA została wyróżniona za projekt i wykonanie w konkursie o „Laur INFOTELA”. VECTOR odebrał nagrodę na Krajowym Sympozjum Telekomunikacyjnym. Ta największa naukowa impreza wystawiennicza, organizowana w Polsce dla przedstawicieli branży telekomunikacyjnej, odbyła się we wrześniu 2001 roku w Bydgoszczy.

Komisja konkursowa w uzasadnieniu decyzji podkreśliła innowacyjność projektu i unikalność zastosowanych rozwiązań, wpływających na rozwój technologii telekomunikacyjnych w Polsce. Wyróżnienie zostało przyznane konstruktorom – autorom projektu oraz firmie VECTOR za popularyzację polskiej myśli technicznej i wdrożenie nowatorskiego rozwiązania do własnej praktyki produkcyjnej.

Konkurs o „Laur INFOTELA” jest organizowany przez redakcję miesięcznika telekomunikacyjnego INFOTEL pod patronatem Krajowego Sympozjum Telekomunikacji w Bydgoszczy, Międzynarodowych Targów Łączności INTERTELEKOM w Łodzi oraz Urzędu Regulacji Telekomunikacji. Patronat naukowy nad konkursem sprawuje Komitet Badań Naukowych. Jego ideą jest popularyzowanie polskiej myśli technicznej oraz promocja firm krajowych i zagranicznych wdrażających na rynku polskim nowoczesne technologie telekomunikacyjne. Jest to obecnie najbardziej prestiżowe wyróżnienie branżowe dotyczące myśli technicznej.

Inni przeczytali także: