Skuteczny backup i bezpieczeństwo danych z VECTOR TECH SOLUTIONS i Veeam

We wcześniejszej publikacji napisaliśmy, jak ważny jest backup i bezpieczeństwo danych oraz dlaczego warto korzystać z tych rozwiązań. Teraz zaprezentujemy przykład środowiska backupowego, które może wdrożyć VECTOR TECH SOLUTIONS, by zapewnić ochronę Waszych zasobów.

W zakresie projektowania i wdrażania rozwiązań zapewniających skuteczny backup danych, VECTOR TECH SOLUTIONS łączy swoje kompetencje z wysokiej klasy produktami dostarczanymi przez naszego vendora – firmę Veeam.

VECTOR TECH SOLUTIONS & Veeam – dla kogo robimy backup danych

Jednym z wdrażanych przez nas rozwiązań jest łatwy w obsłudze pakiet Veeam Backup Essentials, skierowany do firm posiadających do 250 pracowników i maksymalnie sześć gniazd procesorów w wykorzystywanych środowiskach wirtualnych (Vmware vSphere|ESXi oraz Microsoft Hyper-V).

– Zamiast stosowania wielu różnorodnych narzędzi, użytkownik korzysta z jednego, spójnego i wydajnego rozwiązania, co pozwala redukować koszty operacyjne. Zapewnia ono wysoki poziom bezpieczeństwa oraz komponenty związane z tworzeniem i odzyskiwaniem kopii zapasowych. Gwarantuje dużą funkcjonalność i jest dostępne w niskiej cenie – wyjaśnia Aleksander Kuźba, Solution Architect IT – Data Center & Cloud w VECTOR TECH SOLUTIONS.

Rys. 1 Przykładowe rozwiązanie środowiska wirtualnego z zewnętrznym serwerem backupowym – oparte jest na dobrych praktykach dla wersji Veeam Essential Standard.

Repozytorium, będące miejscem składowania kopii zapasowych, można zaprojektować na dwa sposoby:

  • jak w powyższym scenariuszu, na zewnętrznym urządzeniu jakim jest storage,
  • zapisywanie kopii zapasowych może odbywać się na lokalnych dyskach zabezpieczonych grupą RAIDową

Licencja w ramach Veeam Essential Standard obejmuje:

  • możliwość tworzenia kopii zapasowych obrazów z uwzględnieniem aplikacji
  • tworzenie kopii zapasowych z migawek pamięci masowych
  • natychmiastowe odzyskiwanie plików
  • odzyskiwanie dysków wirtualnych i plików maszyny wirtualnej
  • obsługa środowisk Vmware vSphere i Microsoft Hyper-V

Rys 2.Integracja rozwiązań Veeam z migawkami pamięci masowej w środowisku VMwaere ( źródło: Veeam.com)

Powyższe rozwiązanie zapewniające backup danych bardzo często jest wykorzystywane w środowiskach wirtualnych w połączeniu z Vmware Essential Plus, ponieważ:

  • integruje się z VMware
  • posiada identyczny model licencjonowania dla 6 CPU (po 2 dla jednego serwera)

Skuteczny backup i bezpieczeństwo danych – rozwiązania dla największych firm

W firmach o większej skali sprawdzają się zaś najczęściej klasyczne rozwiązania, które łączą wszystkie funkcje powiązane z tworzeniem oraz wykorzystywaniem kopii zapasowych.

– Nowoczesne narzędzia są dostosowane do współpracy chmurami hybrydowymi, dzięki czemu gwarantują najwyższą wydajność i szybkość pracy – mówi Aleksander Kuźba.

Warto też zwrócić uwagę na Veeam Availability Suite, zawierający w sobie funkcjonalności Veeam Backup & Replication oraz Veeam ONE. Rozwiązanie dopasowane dla przedsiębiorstw, które stawiają przede wszystkim na dostępność swoich danych.

Skontaktuj się z nami

VECTOR TECH SOLUTIONS to doświadczony i kompetentny partner, który kompleksowo realizuje projekty wdrożeń rozwiązań do backupu danych. Jesteś zainteresowany ofertą? Masz dodatkowe pytania? Umów się na bezpłatną konsultację. Porozmawiamy, poznamy Twoje potrzeby i zaproponujemy najlepsze rozwiązanie.

Inni przeczytali także: