Huawei NE40E-M2K-B: uniwersalny router dla ISP

Huawei NE40E-M2K-B to wydajny i uniwersalny router dla ISP, którego funkcjonalności dają gwarancję niskich opóźnień i dużej niezawodności w działaniu usług o kluczowym znaczeniu dla biznesu operatorskiego.

– Stale rosnące zapotrzebowanie na dostępną przepływność to tylko jedno z wyzwań, z którymi zmagają się wszyscy operatorzy telekomunikacyjni. W przypadku ISP,  stale rosnąca ilość prefixów BGP może przysporzyć problemów. Starsze routery z powodu ograniczonej pojemności tablicy routingu wkrótce okażą się niewystarczające – mówi Patryk Bubic, System Engineer – Data Center & Cloud w VECTOR TECH SOLUTIONS.

Odpowiedź na te potrzeby stanowi właśnie router NE40E-M2K-B, czyli najnowsza propozycja w portfolio Huawei. Router ten spełni wymagania dostawców usług internetowych (ISP), operatorów sieci transportowych, korporacyjnych czy edukacyjnych. NE40E-M2K-B zwykle wykorzystywany jest jako węzeł agregacji w sieciach rozległych (WAN) lub węzeł brzegowy w sieciach przedsiębiorstw lub sieciach kampusowych.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Weź udział w naszym szkoleniu online, które odbędzie się już 2 czerwca.

Funkcjonalności routera NE40E-M2K-B

Huawei NE40E-M2K-B to innowacyjne rozwiązanie, które idealnie sprawdzi się jako router dla ISP. Posiada pojemną tablicę routingu (RIB/FIB=4M), która pozwala na dołączenie do 5 peerów BGP. Dodatkowo wpiera on funkcje MPLS, dlatego idealnie nadaje się do wdrożeń na brzegu lub w rdzeniu sieci IP/MPLS.

– Model M2K-B wyposażony jest w porty uplinkowe 4x 100GE. Dzięki temu zwiększa przepustowość łączy szerokopasmowych i czyni sieci bardziej bezpiecznymi i zorientowanymi na usługi. Router może również pełnić funkcje BRAS, pozwalając na autoryzację maksymalnie 64k użytkowników – wyjaśnia Patryk Bubic, który dodatkowo wskazuje inne parametry tego urządzenia, które sprawiają, ze jest on ciekawą opcją dla dostawców internetu i nie tylko:

  • Wydajność przełączania pakietów 1.82 Tbps bidirectional, dostępne 2 sloty na dodatkowe karty, maksymalna przepływność slotu 200G
  • Pojedyncza karta MPU, obsługująca funkcje kontrolne oraz przełączające
  • Wbudowane porty 4x100GE, 10x10GE, 10x1GE
  • Wsparcie dla L2, L3, Multicast, VPN, MPLS TE, QoS, GRE, IPSec, MACsec, NetStream, etc
  • RIB: 4M / FIB: 4M
  • Zasilanie: 2x AC lub DC

Ponadto, ten uniwersalny router dla ISP wszystkie nowoczesne protokoły sieciowe – w podstawowej konfiguracji  realizuje funkcje routingowe (BGP, OSPF, ISIS), MPLS (L2VPN), QoS. Niektóre funkcjonalności objęte zaś zostały dodatkowym licencjonowaniem.

router dla isp licencje

 

 

Router Huawei NE40E-M2K-B jest dostępny w sprzedaży w dwóch wariantach – z portami uplinkowymi 100GE lub z licencyjnie obniżoną prędkością do 40GE. Istnieje możliwość późniejszego dokupienia licencji na uzyskanie pełnej prędkości. Ze szczegółami zapoznasz się klikając w poniższy baner.

router-dla-isp

O rodzinie routerów NetEngine40E

Router NE40E-M2K-B jest częścią gamy produktów z serii Huawei NetEngine40. To wysokiej klasy uniwersalne routery zaprojektowane z myślą o wykorzystaniu jako

  • główne węzły sieci WAN,
  • węzły dostępowe dużych sieci firmowych,
  • węzły agregacyjne sieci kampusowych
  • brzegowe węzły dużych sieci IDC.

Najnowsze routery NE wykorzystują mikroukłady Solar 5.0 opracowane przez Huawei, dzięki czemu zapewniają wysoką wydajność oraz niskie zużycie energii. Dodatkowo routery NE40E spełniają wymagania niskich opóźnień i dużej niezawodności usług o kluczowym znaczeniu dla biznesu.

Routery Huawei NE40E są wiodącymi urządzeniami w branży telekomunikacyjnej. Zdobyły one szereg nagród międzynarodowych i są powszechnie stosowane przez instytucje rządowe i branże, takie jak energetyka, transport, telewizja oraz finanse.

Huawei jest największym na świecie dostawcą routerów corowych i brzegowych. Od ponad 24 lat pracuje nad rozwojem portfolio, będąc jednocześnie wiodącym dostawcą rozwiązań dla sieci IP. Routery tej firmy wykorzystywane są w ponad 130 krajach. Pracują one w sieciach TOP 35 największych operatorów na świecie.

Huawei NE40E-M2K-B – poznaj szczegóły

VECTOR TECH SOLUTIONS od ponad dekady współpracuje z Huawei. Posiadamy status Value Added Partner i jako jedyny partner technologiczny w Polsce kooperujemy z tym producentem bezpośrednio.

Zapraszamy do kontaktu w zakresie routerów, a także innych urządzeń lub rozwiązań w zakresie infrastruktury IT, IP czy bezpieczeństwa sieci. 

 

Inni przeczytali także: