Backup danych

Wiadomo, jak ważne są dane znajdujące się na firmowych serwerach, w chmurze czy innych nośnikach. Często stanowią one jedną z najważniejszych wartości firmy i wpływają na codzienną działalność. Każda nowoczesna organizacja powinna więc je odpowiednio chronić i zabezpieczać, a rozwiązaniem w tym zakresie jest profesjonalny backup danych.

backup

Backup – zabezpieczenie danych przed utratą lub uszkodzeniem

Dane znajdujące się na firmowych zasobach mogą być narażone na działanie złośliwego oprogramowania, ataki sieciowe, uszkodzenia sprzętu, przypadkowe błędy użytkowników lub niekiedy nawet umyślne działania na szkodę firmy. Odzyskanie utraconych danych z uszkodzonego nośnika bywa bardzo czasochłonne, a niekiedy jest wręcz niemożliwe. Dlatego też, przed takimi problemami i najlepiej zabezpieczać się poprzez backup danych, czyli tworzenie kopii zapasowych.

Backup jest integralnym elementem polityki bezpieczeństwa, bez którego nie jest możliwa skuteczna ochrona danych przed utratą czy zniszczeniem. Kopie bezpieczeństwa wykonywane są automatyczne i co daje możliwość ich późniejszego odzyskania w sytuacjach awaryjnych. Firmy mogą się skupić w 100% na core swojej działalności biznesowej mając poczucie stabilności swoich zasobów.

Dzięki rozwiązaniom backup można odpowiednio zabezpieczyć wiele różnorodnych danych, zarówno całych obiektów, ale także pojedynczych elementów, takich jak:

  • Dokumenty firmowe (umowy, faktury)
  • Pliki graficzne i wideo
  • Dane z programów pocztowych
  • Bazy danych np. Oracle, MSSQL
  • Dane z kont użytkowników
  • Maszyny fizyczne i wirtualne

VECTOR TECH SOLUTIONS – sprawdzony partner technologiczny w dziedzinie bezpieczeństwa danych

VECTOR TECH SOLUTIONS wdraża profesjonalne rozwiązania backup, które stanowią podstawę dla bezpieczeństwa danych w organizacjach z różnych sektorów. Nasze rozwiązania pochodzą od sprawdzonych producentów i sprawdzą się w każdym z rodzajów środowisk – chmurowym, wirtualnym czy też fizycznym.