Dyski magnetyczne pojawiły się na rynku w 1956 roku. Od momentu powstania zwiększyły swoje zasoby pamięci milion razy, z kolei ich koszt per gigabajt zmniejszył się aż 2 miliardy razy. To efekt pracy producentów, którzy systematycznie rozwijali wykorzystywane technologie. Na przestrzeni lat skracał się chociażby czas wyszukiwania danych. Talerze dysków stawały się zaś coraz mniejsze, zaś ich gęstość i prędkość obrotu rosły. A to tylko kilka przykładów zmian. Mimo tak wielkiego postępu, elementy mechaniczne wciąż posiadają pewne fizyczne ograniczenia. Stąd nawet najlepsze rozwiązania nie są wolne od ryzyka spadku wydajności działania, związanego z pracą komponentów wewnętrznych.
Przełomową datą dla rozwoju dysków był rok 1976, gdy na rynek wprowadzono pierwszy dysk SSD. Tym samym rozpoczął się wyścig technologiczny, który na zawsze zmienił podejście do projektowania systemów IT. Urządzenie o nazwie DATARAM BULK, poprzez połączenie 8 tzw. płyt pamięci, oferowało łącznie 2MB przestrzeni użytkowej. Jego cena rynkowa wynosiła 9700 USD, co stanowi równowartość ok. 36 000 USD teraz.
Warto wspomnieć, że dyski SSD wyprzedziły już swoich magnetycznych poprzedników pod kątem pojemności. Co więcej, obecnie mogą z nimi konkurować także pod względem cenowym. Producenci szacują, że ceny dysków HDD i SSD zrównają się całkowicie w ciągu 2 lat, a według Gartnera połowa konwencjonalnych systemów pamięci masowej do tego czasu zostanie zastąpiona przez układy flash.
Dyski SSD zapewniają bowiem wysoką jakość transmisji danych, większe bezpieczeństwo oraz zmniejszają wymagane nakłady finansowe. Stają się tym samym najbardziej atrakcyjnym kierunkiem rozbudowy data center.
Jednym z liderów rynkowych w obszarze pamięci masowej dla przedsiębiorstw jest Huawei. Ten producent oferuje najszerszą gamę produktów obejmującą bazy danych, wirtualizacji, Big Data, technologie mobilne i cloud. Macierze Huawei już teraz zajmują aż cztery miejsca w czołowej „5” niezależnego testu wydajnościowego SPC. Rekordowa macierz All-Flash osiągnęła 7 mln IOPS, dystansując pod tym względem konkurencję. Dzięki atrakcyjnej ofercie Huawei odnotował w 2018 roku wzrost sprzedaży o 400% w sieciach flash i stał się wiodącym graczem na rynku.
Huawei Polska stale wspiera rozwój rozwiązań flash, odpowiadając zarazem na potrzeby rynku. Klienci mogą korzystać z programów gwarantujących określoną wydajność systemu podczas pracy oraz programów promocyjnych na zakup dysków SSD. W ten sposób klienci stają przed niepowtarzalną szansą, by nabyć urządzenia z najwyższej półki w cenie tradycyjnych dysków SAS. Mogą w swojej działalności postawić na nową jakość, bez ponoszenia większych kosztów, gdyż na nowe i lepsze dyski SSD przeznaczą te same kwoty, co do tej pory na dyski starszej generacji.
Oprócz wysokiej jakości urządzeń, należy też pamiętać o doborze partnera, który zapewni odpowiednie wdrożenie nowych rozwiązań. VECTOR TECH SOLUTIONS jako doświadczony podmiot, który w swoim portfolio ma wiele realizacji dla rynku telekomunikacyjnego, gwarantuje profesjonalną opiekę dla klienta. Posiadamy status Value Added Partner i jako jedyny partner technologiczny w Polsce współpracujemy z Huawei bezpośrednio, co stanowi ułatwienie na każdym etapie projektu – od ofertowania, przez logistykę i dostawę, aż po implementację.
Masz dodatkowe pytania? Jesteś zainteresowany ofertą? Skontaktuj się z nami poprzez poniższy baner, umów się na konsultację, a my z przyjemnością udzielimy dodatkowych informacji.