TECHWAVES 2023. Historia ponad 20 lat konferencji

Merytoryczne prelekcje, świetna atmosfera, prezentacja najnowszych rozwiązań. TECHWAVES, konferencja VECTOR TECH SOLUTIONS to jedna z najważniejszych konferencji technologicznych w Polsce. Organizowana z myślą o operatorach telekomunikacyjnych, kablowych, Data Center oraz ISP. W tym roku zapraszamy do Gdańska – to już 20 edycja konferencji. Wydarzenie znane było dotąd jako KONFERENCJA TECHNIK SZEROKOPASMOWYCH.

Z całej Polski na Wybrzeże

Jest rok 2002. Adam Małysz zdobywa srebrny i brązowy medal Igrzysk Olimpijskich w skokach narciarskich, Bill Gates kolejny raz zostaje najbogatszym człowiekiem na świecie, w Japonii pojawia się konsola Xbox. W Gdyni zespół VECTOR opracowuje program pierwszej KONFERENCJI TECHNIK SZEROPASMOWYCH.

Pomysł na organizację pierwszej konferencji to wynik analizy rynku amerykańskiego. Tam odbywało się bardzo dużo eventów dedykowanych technologiom telekomunikacyjnym. To nie tylko wykłady, prelekcje, ale też wystawy, sprzętu technologicznego.

Bogna Bednarska, Marketing Director

Dlatego właśnie powstała konferencja VECTOR TECH SOLUTIONS. Pierwsze spotkanie odbyło się w Juracie w 2002 roku. W wydarzeniu wzięło udział kilkadziesiąt osób. Kolejne były coraz liczniejsze.

To były czasy, kiedy większość operatorów, a w zasadzie większość z nas miała ograniczone możliwości podróżowania. Dowiedzieć się, co posiadają aktualnie w portfolio producenci, przede wszystkim ze Stanów Zjednoczonych, było właściwie niemożliwe.

Janusz Kilon, CEO VECTOR TECH SOLUTIONS

A taką właśnie szansę zyskali uczestnicy KONFERENCJI TECHNIK SZEROKOPASNOWYCH, którzy przyjeżdżali na Wybrzeże z całej Polski.

Jedna z najważniejszych konferencji technologicznych w Polsce

Przez ponad 20 lat w KONFERENCJI TECHNIK SZEROKOPASMOWYCH wzięły udział setki uczestników i prelegentów.

Dziś coroczne spotkanie partnerów biznesowych VECTOR TECH SOLUTIONS to jedna z najważniejszych konferencji technologicznych w Polsce. To miejsce, w którym kreujemy trendy, wyznaczamy kierunki rozwoju oraz przedstawiamy najnowsze rozwiązania technologiczne.

Zbieramy dane z różnych źródeł. Z raportów i konferencji na całym świecie. Dobieramy tematykę w taki sposób, by poruszać istotne sprawy technologiczne, nowinki, które mogą mieć wpływa na biznes. Czasami rozmawiamy o rzeczach, które w przyszłości nie mają miejsca. Czasami prezentujemy wizję świata, która potem się sprawdza.

Marcin Ułasik, Solutions Management Director & CTO

Coroczne konferencje dają możliwość konsultacji technologii i budowania relacji. O technologii jednak nie tylko opowiadamy. W tzw. showroomie prezentujemy najnowsze technologie i usługi VECTOR TECH SOLUTIONS. O sprzęcie można porozmawiać, można go dotknąć, przetestować. Ponad 20 lat temu, podczas pierwszych edycji wydarzenia, takie technologiczne wystawy były rzadkością.

Od samego początku zapraszaliśmy naszych dostawców, żeby osobiście mogli zaprezentować swoje rozwiązania, nowości technologiczne, kierunki rozwoju. To było interesujące dla naszych operatorów – takie wieści ze świata. Kreśliliśmy, jak to się dzieje na innych rynkach.

Wojciech Kuliński, Chief Procurement Officer

KONFERENCJA TECHNIK SZEROKOPASMOWYCH zmienia się w TECHWAVES: Nowa nazwa i nowa fala technologiczna

Wydarzenie organizowane przez VECTOR TECH SOLUTIONS znane było dotąd jako KONFERENCJA TECHNIK SZEROKOPASMOWYCH (KTS). Zmiana nastąpiła, ponieważ wciąż poszerzamy naszą działalność. Nadal mówimy o nowych technologiach, ale teraz, podczas TECHWAVES, zdecydowanie szerzej.

Postanowiliśmy wykorzystać tę dwudziestą edycję do podsumowania i zdefiniowania sobie co najmniej 5 lat. Chcemy te spotkania i tę konferencje otwierać na na rozmowy z klientami i partnerami o wyzwaniach, z którymi mierzymy się dziś.

Janusz Kilon, CEO VECTOR TECH SOLUTIONS

W tej chwili świat zmienia się bardzo szybko. Tak jak kiedyś 10 lat to był czas przewidywalny, tak dziś ciężko przewidzieć, co będzie za 5 lat. Horyzont to raczej 3-5 lat. Czy ona będzie inna? Ona co roku jest trochę inna.

Marcin Ułasik, Solutions Management Director & CTO

20 edycja konferencji VECTOR TECH SOLUTIONS informacje o programie

Program każdej edycji tworzymy w oparciu o obserwacje światowego rynku. W tym roku porozmawiamy m.in. o tym, jak sztuczna inteligencja może usprawnić działania w biznesie telekomunikacyjnym, czy konieczne są modernizacje sieci w Polsce. Będziemy mówić też o oszczędzaniu energii w sieci to temat bardzo ważny i technologicznie, i społecznie. Program jest bardzo różnorodny, bo wydarzenie organizujemy z myślą o operatorach telekomunikacyjnych, kablowych, ale także Data Center oraz ISP.

Tematy wydarzenia:

  • Sieć komórkowa 5G
  • Usługi 10Gb/s
  • Sieci PON
  •  IoT
  • Sztuczna inteligencja i uczenie maszynowe
  • Prąd i zasilanie
  • Współpraca operatorska
  • Bezpieczeństwo telekomunikacyjne
  • Usługi wideo

Pierwsze edycje KONFERENCJI TECHNIK SZEROKOPASMOWYCH realizowała firma VECTOR, której dziś częścią jest spółka VECTOR TECH SOLUTIONS. Grupa VECTOR w tym roku obchodzi swoje 35 lecie.

Inni przeczytali także: