Wdrożenie terminali Technicolor CGA2121 dla Operatora Netia S.A.

Zastosowanie terminali Technicolor CGA2121 pozwala w znaczący sposób zwiększyć przepływność danych od operatora do użytkownika końcowego. Z tego rozwiązania korzysta operator telekomunikacyjny Netia S.A., a za jego dostarczenie i wdrożenie była odpowiedzialna spółka VECTOR TECH SOLUTIONS.

Profil operatora

Netia to jeden z największych polskich operatorów telekomunikacyjnych, będący częścią grupy Cyfrowy Polsat. Netia dostarcza m.in. kompleksowe, przyjazne w użytkowaniu rozwiązania komunikacyjne on-line: szybki, stacjonarny dostęp do Internetu, zaawansowane usługi transmisji danych oraz TV i multimedialną rozrywkę. Usługi Netii skierowane są do użytkowników prywatnych, firm oraz instytucji.

Cele realizacji projektu: Zwiększenie przepływności danych od operatora do klienta końcowego

Technicolor CGA2121 jest dualnym telefonicznym modemem kablowym z wbudowanym routerem bezprzewodowym, zgodnym z wersją standardu (Euro)DOCSIS 3.0,  jak i z jego poprzednimi wersjami (2.0 oraz 1.x).

Wybrane funkcjonalności:

  • możliwość świadczenia usług o przepływnościach do 1320Mbit/s do użytkownika (download) oraz do 240Mbit/s od użytkownika (upload)
  • monitoring parametrów pracy sieci RF
  • obsługa standardów 802.11 a/b/g/n/ac oraz możliwość jednoczesnej pracy w paśmie 2,4 i 5GHz (Dual Band Concurrent)
  • bezpieczeństwo i konkurencyjność usług dzięki IPv4 & IPv6 oraz BPI+

W ramach projektu VECTOR TECH SOLUTIONS dostarczył do klienta określoną liczbę terminali Technicolor. Przeprowadził także ich wdrożenie, które obejmowało m.in. wykonanie testów walidacyjnych czy dostosowanie rozwiązania do potrzeb i funkcjonującego u odbiorcy oprogramowania.

Kluczowe korzyści

  • zgodność z terminala z wersją standardu (Euro)DOCSIS 3.0
  • większe bezpieczeństwo i konkurencyjność świadczonych usług
  • możliwość świadczenia usługi telefonii IP (VoIP)

– Zastosowanie terminali Technicolor CGA2121  w wyraźny sposób wpłynie na zwiększenie jakości przepływu danych od operatora do klienta końcowego, a także podnosi poziom bezpieczeństwa świadczonych usług, gdyż obsługuje IPv4 & IPv6 oraz BPI.  Wybrane przez Netia S.A. i wdrożone przez nas rozwiązanie gwarantuje operatorowi długoterminową efektywność biznesową dzięki optymalnemu wykorzystaniu najnowocześniejszych rozwiązań na rynku – podsumowuje wdrożenie i cały projekt Rafał Słoniewski z VECTOR TECH SOLUTIONS.

Inni przeczytali także: