Jak wykorzystać potencjał WiFi 6

WiFi 6, czyli najnowsza generacja standardu WiFi, obejmuje kluczowe technologie sieci 5G, takie jak technika dostępu OFDMA, technologia MU-MIMO w kierunku od klienta (uplink) oraz modulacja wyższego rzędu 1024-QAM.

Co daje WiFi 6?

Wi-Fi 6 to nowe możliwości dla użytkowników, takie jak ultra-wysoka przepustowość, ultra-niskie opóźnienie i przyspieszenie działania kluczowych usług. Z punktu widzenia operatorów ważne jest natomiast, by rozwijać infrastrukturę sieciową np. sieci kampusowe, która pozwoli wykorzystać funkcjonalności standardu WiFi 6.

Dla porównania standard WiFi 6 zapewnia czterokrotnie większą przepustowość sieci i liczbę jednoczesnych użytkowników niż standard WiFi 5. Produkty Huawei AirEngine WiFi 6 obsługują też anteny i algorytmy oparte na 5G. Dzięki temu umożliwiają obniżenie opóźnienia sieci z 30 ms do 10 ms. AirEngine WiFi6 pozwala m.in. na niezakłócone korzystanie z rozwiązań VR czy organizowanie videokonferencji w jakości 4K. Więcej szczegółów na temat rozwiązania znajduje się na stronie producenta.

O VECTOR TECH SOLUTIONS

VECTOR TECH SOLUTIONS specjalizuje się w projektowaniu, integracji i utrzymaniu kompleksowych rozwiązań end-to-end dla operatorów telekomunikacyjnych oraz data center, sektora enterprise, a także branży mediów w Polsce.  Nowoczesne rozwiązania w połączeniu z kompetencjami VECTOR TECH SOLUTIONS mogą stanowić wartość dodaną dla biznesu wielu firm, niezależnie od profilu i skali działania.

Mamy doświadczenie we wdrażaniu rozwiązań, co ułatwia realizację projektów – od przygotowania koncepcji, przez instalację, aż po implementację i utrzymanie posprzedażowe.

Chcesz dowiedzieć się więcej o nas i naszych rozwiązaniach? Skontaktuj się z nami, a chętnie udzielimy Ci dodatkowych informacji.

 

Inni przeczytali także: