Wyższa jakość transmisji danych dzięki technologii Remote-RHY [case study]

VECTOR TECH SOLUTIONS wdrożył rozwiązania oparte na technologii Remote-PHY w sieci operatora TELPOL. Pozwoliło to osiągnąć wydajniejszą transmisję danych i podnieść jakość usług świadczonych na rzecz klientów końcowych.

Branża: Operatorzy kablowi

Wiodąca technologia: Remote-PHY

Profil klienta:

Firma TELPOL jest wiodącym operatorem analogowej telewizji kablowej, internetu, telefonii i telewizji cyfrowej oraz usług interaktywnych, działającym na terenie Chorzowa, Dąbrowy Górniczej, Sosnowca, Katowic i Świętochłowic. Posiada własną, rozległą, ziemną kanalizację teletechniczną i światłowodową.

Potrzeba biznesowa

Wśród abonentów stale rośnie zapotrzebowanie na coraz wyższą przepływność sieci. Każdy operator telekomunikacyjny staje więc przed zadaniem modernizacji swojej infrastruktury, by była ona przygotowana do spełniania wymagań rynku. Celem tego projektu było wykorzystanie potencjału technologii Remote-PHY oraz funkcjonalności urządzenia CMTS E6000 do zapewnienia maksymalnej wydajność transferu danych, co przekłada się na najwyższą jakość usług świadczonych na rzecz Klientów końcowych. Nowe rozwiązania są przystosowywane do pracy w standardzie DOCSIS 3.1

O projekcie wdrożenia rozwiązania opartego na technologii Remote-PHY

Projekt wdrożenia Remote-PHY realizowany był w modelu end-to-end przez VECTOR TECH SOLUTIONS i obejmował kompleksowe przeprowadzanie wszystkich działań. Począwszy od stworzenia koncepcji dla całego rozwiązania, doradztwa i dostarczenia odpowiednich urządzeń, po jego kompleksowe wdrożenie: instalacje, wsparcie inżynierskie dla operatora np. w zakresie przeprowadzenia testów porównawczych i akceptacyjnych oraz przygotowanie do użytku komercyjnego.

W projekcie wykorzystane zostały urządzenia naszego partnera Arris/Commscope: kontroler modemów kablowych (CMTS) E6000, węzły Remote-PHY NC4000 i modemy kablowe TG3442S.

– Jesteśmy firmą, która posiada doświadczenie w obszarze rozwiązań DOCSIS i Remote-PHY. Dlatego nasze kompetencje pozwalają, by po raz pierwszy wdrożyć rozwiązania Remote-PHY u operatora działającego na taką skalę. Wraz z naszymi partnerami technologicznymi angażujemy się i pomagamy we wdrażaniu najnowocześniejszych rozwiązań umożliwiających świadczenie usług telekomunikacyjnych najwyższej jakości – mówi Marcin Jurczuk, Solution Manager w obszarze DOCSIS &Remote-PHY w VECTOR TECH SOLUTIONS.

Dodatkowo, TELPOL jest pionierem w wykorzystaniu najnowocześniejszego standardu DOCSIS 3.1 w obu kierunkach  – downstream i upstream.

Korzyści płynące z realizacji projektu wdrożenia rozwiązania opartego na technologii Remote-PHY

Cały projekt został zrealizowany w dwóch etapach.

 • Etap 1: Polegał na zainstalowaniu, uruchomieniu i wdrożeniu CMTS Arris E6000 w konfiguracji ICAP w miejsce dotychczasowego kontrolera. Przeprowadzone zostały testy porównawcze i akceptacyjne. Cała sieć TELPOL, obejmująca ponad 6 tys. abonentów, pracuje w oparciu o nowe urządzenie.
 • Etap 2: Obejmował przełączenie 6 rejonów, w których swoje usługi świadczy TELPOL, z technologii analogowej HFC na technologię Remote-PHY wraz z DOCSIS 3.1.

Wdrożenie rozwiązania przynosi takiemu operatorowi jak TELPOL korzyści w ujęciu technologicznym i biznesowym:

 • poprawę jakości sygnału analogowego oferowanego w sieci
 • wzrost wydajności działania całej infrastruktury
 • wyższą jakość transmisji danych
 • możliwość świadczenia usług konkurencyjnych do GPON

– Technologia Remote-PHY to kolejny krok naprzód. TELPOL idzie z duchem czasu, odpowiada na zmieniające się realia rynkowe i wykorzystuje nowoczesne rozwiązania, które pomagają rozwijać biznes. Te wszystkie wspomniane powyżej korzyści pozwalają nam stale podnosić jakość usług – podsumowuje Jerzy Krempa, prezes TELPOL.

Wykorzystane w projekcie technologie, usługi i produkty

Zastosowane produkty:

 • Kontroler modemów kablowych (CMTS) E6000
 • Węzły Remote-PHY NC4000
 • Modemy kablowe TG3442S

Wykorzystane technologie:

 • DOCSIS, Remote-PHY

Zrealizowane usługi:

 • Consulting, analiza potrzeb i pomoc w doborze rozwiązania
 • Instalacja, uruchomienie i wdrożenie CMTS Arris E6000 w konfiguracji ICAP
 • Testy porównawcze i akceptacyjne
 • Zastąpienie technologii analogowej HFC technologią Remote-PHY wraz z DOCSIS 3.1

O VECTOR TECH SOLUTIONS

VECTOR TECH SOLUTIONS posiada doświadczenie i praktykę rynkową, która pozwala świadczyć usługi w zakresie wdrożeń rozwiązań opartych na DOCSIS i Remote-PHY. Dopasowujemy rozwiązania do potrzeb i specyfiki klientów. O naszych innych realizacjach możecie przeczytać tutaj:

W celu uzyskania szczegółowych informacji, skontaktujcie się z naszymi specjalistami poprzez formularz kontaktowy.

Inni przeczytali także: