SOLUTIONS CAMP, czyli praktycznie o technologiach

W dniach 10-11 października w Gdyni odbył się kolejny SOLUTIONS CAMP, czyli nasze praktyczne warsztaty dla inżynierów. W gronie ekspertów rozmawialiśmy o rozwiązaniach, które zmieniają rynek telekomunikacyjny i przybliżają nas m.in. do wdrożenia standardu usług 10G.

Jak co roku, w SOLUTIONS CAMP wzięło udział kilkudziesięciu przedstawicieli branży – operatorów, dostawców rozwiązań, nadawców telewizyjnych, którzy analizowali trendy i wpływ technologii na rynek.

W trakcie naszego 2-dniowego spotkania można było posłuchać prezentacji oraz uczestniczyć w warsztatach dotyczących praktycznie wszystkich najważniejszych technologii dla rynku telekomunikacyjnego, w tym tych, które prowadzą nas do komercyjnego wdrożenia usług 10G.  Data Center & Cloud, PONHFC i DOCSIS czy case study z wdrożenia Remote-PHY  – to tylko niektóre zagadnienia, które zaprezentowali nasi inżynierowie. Przybliżali oni rozwiązania pochodzące od naszych partnerów technolgicznych – Huawei i VIAVI.

Pierwszego dnia Maciej Cichy, nasz Senior Solution Manager, mówił o perspektywach rozwoju usług MPLS u operatorów. Z obszaru Data Center przybliżyliśmy też tematy poświęcone bezpieczeństwu danych, czyli dobrym praktykom użytkowania macierzy dyskowych i systemów backupowych, a także zarządzaniu zasobami obliczeniowymi w systemie wirtualizacji. Uczestnicy mogli także posłuchać prelekcji i wziąć udział w warsztatach dotyczących architektury sieci HFC w dobie D3.1 i Remote-PHY oraz Network Cloud Engine – nowej platformy NMS dla systemów PON.  Dodatkowo, Maciej Martinek z firmy CLICO opowiedział o rozwiązaniu AMS Radaware, które wspiera działania firm w zakresie cyberbezpieczeństwa.

Drugiego dnia ponownie poruszyliśmy tematy z obszaru Data Center. Nasi inżynierowie opowiedzieli m.in. o sieciach SDN czy sieciach LAN sterowanych automatycznie. Inne prezentacje i warsztaty dotyczyły m.in. Remote-PHY, sieci pasywnych FTTH, KEA DHCP czy pomiarów sieci u klientów biznesowych. W praktyce zaprezentowaliśmy także demo rozwiązań w zakresie sieci napowietrznych FTTH.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za aktywny udział w SOLUTIONS CAMP. Cieszymy się, że udało nam się spotkać w tak licznym gronie.  Taka jest właśnie idea naszego spotkania – dajemy okazję do swobodnej wymiany doświadczeń i dyskusji w gronie branżowych ekspertów.

Do zobaczenia!

Obejrzyjcie też video podsumowujące oraz galerię zdjęć z naszego spotkania.

 

Inni przeczytali także: