Rozwiązania wirtualizacyjne dla nowoczesnego biznesu

Rozwiązania oparte na wirtualizacji pozwalają użytkownikom na równoczesne uruchamianie wielu różnych systemów operacyjnych lub aplikacji. Znajdują one zastosowanie zarówno w odniesieniu do sieci, jak i serwerów oraz pamięci masowych.

Obecnie, zasoby IT w firmach podlegają ocenie w kliku wymiarach:

 • pierwszy wymiar to ograniczenie czasu implementacji kluczowych działań rynkowych. Odnosi się do wprowadzenia na rynek nowych produktów lub usług – daje możliwość realizowania większej liczby zadań w tym samym czasie.
 • drugi wymiar to strategia firmy – projekty realizowane w obszarze IT mają zapewnić oszczędności i wzrost przychodów.
 • trzeci wymiar to wpływ projektów IT na możliwość rozwoju modelu biznesowego.

– Rozwiązania wirtualizacyjne doskonale wpisują się w powyższe obszary. Pomagają w lepszy sposób gospodarować dostępnymi zasobami IT, redukować koszty, podnosić operatywność działania i elastyczność organizacji, co najczęściej przynosi efekt w postaci wzrostu sprzedaży i umocnienia pozycji rynkowej – wyjaśnia mówi Maciej Cichy, Senior Solution Manager w VECTOR TECH SOLUTIONS.

Obecnie wszystkie firmy, niezależnie od profesji czy wielkości, mogą osiągnąć korzyści wynikające z wirtualizacji procesów przetwarzania.

Rozwiązania wirtualizacyjne dla biznesu – zalety i funkcjonalności

Co można zyskać decydując się na skorzystanie z rozwiązań wirtualizacyjnych:

 • zwiększenie efektywności rozwiązań IT przy jednoczesnym zagwarantowaniu oszczędności
 • zwiększenie wydajności oraz dostępności posiadanych zasobów
 • automatyzacja operacji w centrum danych
 • łatwość zarządzania rozwiązaniami informatycznymi w przedsiębiorstwie
 • zwiększenie ciągłości działania i wydajności rozwiązań IT, ułatwienie odtwarzania danych po awarii, co podnosi efektywność pracy firmy
 • znaczna redukcja kosztów operacyjnych
 • wyeliminowanie lub zminimalizowanie przestojów

VECTOR TECH SOLUTIONS – wdrażamy rozwiązania wirtualizacyjne dla biznesu

Szczegółowe rozwiązania w zakresie wirtualizacji zawsze zależeć będą od specyfiki działalności danego podmiotu. Każdy projekt musi poprzedzać dokładna analiza, która pozwoli zweryfikować aktualny stan i dobrać rozwiązanie adekwatne do biznesowego zapotrzebowania.

VECTOR TECH SOLUTIONS posiada kompetencje pozwalające kompleksowo wspierać klientów w budowie oraz rozwoju rozwiązań wirtualizacyjnych. Oto, w jakim zakresie możemy wykorzystać naszą wiedzę:

 • budowa środowiska wirtualizacyjnego od podstaw
 • audyt, rozwiązanie problemów i optymalizacja istniejącego środowiska wirtualizacynego
 • rozwój istniejącego środowiska w celu podniesienia efektywności jego działania

– Służymy pomocą w każdym z powyższych obszarów, a dodatkowo doradzimy w doborze odpowiednich licencji oprogramowania. Opieramy się na rozwiązaniach od wiodących światowych producentów, takich jak Vmware czy Microsoft, co daje gwarancję wysokiej jakości usług – dodaje Maciej Cichy.

Chcecie wdrożyć rozwiązania wirtualizacyjne w swojej firmie? A może już je posiadacie, lecz chcielibyście zoptymalizować ich działanie? Skorzystajcie z bezpłatnych konsultacji z naszym ekspertem. Wystarczyć kliknąć w poniższy baner, wypełnić formularz zgłoszenia, a my odezwiemy się i umówimy termin rozmowy.

Inni przeczytali także: